Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
9786057607966
370883
Genel Histoloji (Genişletilmiş 3 .Baskı)
Genel Histoloji (Genişletilmiş 3 .Baskı)
230.00

2004 yılında yayınlanan Renkli Resimli Genel ve Özel Histoloji kitabım Biyolojik Bilimlerin çeşitli dallarında eğitim gören öğrencilerin ve araştırmacıların yararlanması için hazırlanmış temel bir eser olma niteliğindeydi. Kısa bilgiler içeren bu eserin, içerdiği çok sayıdaki mikroskobik resimle daha çok mikroskop başı eğitim için faydalı olduğu düşüncesindeyim. Bilim, hızlı teknolojik gelişimlere paralel olarak sürekli gelişmektedir. Her geçen yıl ortaya konan yeni bilimsel gerçekler, yeni güncel kaynak ihtiyacını da beraberinde getirir. Ülkemizde Türkçe olarak kaleme alınmış, özgün Histoloji kitabı açığı bulunmaktadır. Tercüme edilmiş kaynakların tercüme dili zaman zaman anlama güçlüğüne yol açmaktadır. Bu gerçeklerden yola çıkarak detaylı bilgiler ve çok sayıda ışık ve elektron mikroskobik resim içeren Genel Histoloji ve Özel Histoloji kitaplarını hazırladım. 2009 yılında yayınlanan bu eserlerim tükenmiştir. İnönü Üniversitesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesinde Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Histoloji eğitiminde öğrencilerimin kaynak kitap olarak yararlandığı eserlerim hakkında geri bildirim alma şansım oldu. Bu geri bildirimler ve yeni bilimsel veriler doğrultusunda geliştirdiğim Genel Histoloji kitabına ışık ve elektron mikroskobik resimlere ilaveten çizdiğim şekilleri de ekledim. Ayrıca bölüm alt başlıklarını artırdım, tablolar ilave ettim. Böylece konunun daha kolay kavranmasını sağladığımı düşünüyorum. Uzun ve zahmetli bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan eserimin sadece lisans ve lisan üstü öğrencileri için değil, doçentlik sınavına çalışan meslektaşların için de faydalı olacağını ümit ediyorum.

Daha önceki kitaplarımda olduğu gibi bu kitabımda da kullandığım ışık ve elektron mikroskobik resimler, şekiller ve tablolar orijinaldir, herhangi başka bir kaynaktan alınmamıştır. Resimlerin bir kısmı daha önce yayınlanan makalelerimde kullanılmıştır.

Prof. Dr. Mukaddes Eşrefoğlu

 • Açıklama
  • 2004 yılında yayınlanan Renkli Resimli Genel ve Özel Histoloji kitabım Biyolojik Bilimlerin çeşitli dallarında eğitim gören öğrencilerin ve araştırmacıların yararlanması için hazırlanmış temel bir eser olma niteliğindeydi. Kısa bilgiler içeren bu eserin, içerdiği çok sayıdaki mikroskobik resimle daha çok mikroskop başı eğitim için faydalı olduğu düşüncesindeyim. Bilim, hızlı teknolojik gelişimlere paralel olarak sürekli gelişmektedir. Her geçen yıl ortaya konan yeni bilimsel gerçekler, yeni güncel kaynak ihtiyacını da beraberinde getirir. Ülkemizde Türkçe olarak kaleme alınmış, özgün Histoloji kitabı açığı bulunmaktadır. Tercüme edilmiş kaynakların tercüme dili zaman zaman anlama güçlüğüne yol açmaktadır. Bu gerçeklerden yola çıkarak detaylı bilgiler ve çok sayıda ışık ve elektron mikroskobik resim içeren Genel Histoloji ve Özel Histoloji kitaplarını hazırladım. 2009 yılında yayınlanan bu eserlerim tükenmiştir. İnönü Üniversitesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesinde Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Histoloji eğitiminde öğrencilerimin kaynak kitap olarak yararlandığı eserlerim hakkında geri bildirim alma şansım oldu. Bu geri bildirimler ve yeni bilimsel veriler doğrultusunda geliştirdiğim Genel Histoloji kitabına ışık ve elektron mikroskobik resimlere ilaveten çizdiğim şekilleri de ekledim. Ayrıca bölüm alt başlıklarını artırdım, tablolar ilave ettim. Böylece konunun daha kolay kavranmasını sağladığımı düşünüyorum. Uzun ve zahmetli bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan eserimin sadece lisans ve lisan üstü öğrencileri için değil, doçentlik sınavına çalışan meslektaşların için de faydalı olacağını ümit ediyorum.

   Daha önceki kitaplarımda olduğu gibi bu kitabımda da kullandığım ışık ve elektron mikroskobik resimler, şekiller ve tablolar orijinaldir, herhangi başka bir kaynaktan alınmamıştır. Resimlerin bir kısmı daha önce yayınlanan makalelerimde kullanılmıştır.

   Prof. Dr. Mukaddes Eşrefoğlu

   Stok Kodu
   :
   9786057607966
   Sayfa Sayısı
   :
   360
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   2020
   Dili
   :
   Türkçe
 • Taksit Seçenekleri
  • Bonus Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   230,00   
   230,00   
   2
   115,00   
   230,00   
   3
   76,67   
   230,00   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   230,00   
   230,00   
   2
   -   
   -   
   3
   -   
   -   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat