Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%44
Gold Serisi İngilizce YDS Soru Bankası Kelime & Dilbilgisi Gürcan Güna

Gold Serisi İngilizce YDS Soru Bankası Kelime & Dilbilgisi

Liste Fiyatı : 72,50TL
İndirimli Fiyat : 39,90TL
%44 indirimli
Stokta yok
9786057868237
389758
Gold Serisi İngilizce YDS Soru Bankası Kelime & Dilbilgisi
Gold Serisi İngilizce YDS Soru Bankası Kelime & Dilbilgisi
39.90

Sınav sisteminde son birkaç yılda üst üste yapılan değişiklikler sonucunda TUS Yabancı Dil, ÜDS Sosyal Bilimler, ÜDS Fen Bilimleri, ÜDS Sağlık Bilimleri ve KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ÖSYM tarafından kaldırılmış ve önce bunların hepsinin yerini alacak YDS (Yabancı Dil Sınavı) Nisan 2013 tarihinden itibaren devreye sokulmuştur. Ayrıca KPSS sınavındaki yabancı dil bölümü de kaldırılmış ve KPSS Alan grubu sınavına girecek adaylardan son düzenlemeyle birlikte YDS sınavına girmeleri zorunlu tutulmuştur. Bu gelişmelere ek olarak, 2014 yılının Haziran ayında Tıp Fakültesi mezunları için yeni bir düzenleme daha son derece hızlı bir şekilde yapılmış ve 31 Ağustos 2014 tarihine Tıp Dil Sınavı planlanmış ve ilk olarak uygulanmıştır. Böylelikle bu sınav ile birlikte tıp mezunlarının YDS'ye girme zorunluluğu şimdilik ortadan kalkmıştır. Bütün bunlardan sonra, 2017 ylında daha önceleri ÜDS olarak uygulanan sınavların devamı niteliğinde YÖKDİL Sosyal / Sağlık / Fen Bilgisi sınavları uygulmaya konulmuştur. YDS genel bir sınav statüsüyle ülkemiz dahilinde kariyer ve akademik amaçlı olmak üzere TIPDİL ve YÖKDİL sınavlarının yerine de geçmektedir. Ancak YÖKDİL sadece akademik alanda geçerli bir sınavdır. TIPDİL ise TUS, DUS ve YDUS alanlarında uzmanlık eğitimi almak isteyen adayların girmesi gereken bir sınavdır.

Ancak sistemde yapılan tüm bu beklenmedik ve hızlı gelişmelerin, yakın bir gelecekte daha neleri karşımıza çıkaracağını kestirmek de ayrıca zordur. Bu durumda yapılması gereken en güzel şey, her zaman için kendimizi her türlü gelişmeye karşı hazır bulundurmak ve bunun için de yabancı dil seviyemizi sürekli ve düzenli bir şekilde her gün daha da yukarılara çıkarmaktır.

ÖSYM'nin 2011 yılından itibaren yaptığı bir diğer değişiklik ise, öncelikle KPDS sınavında soru sayısını 100'den 80'e çekmek olmuş, bununla birlikte soruların zorluk dereceleri de oldukça artmıştır. Sınavın zorlaşmasıyla birlikte sınava giren adayların puanlarında eski sınavlara göre ciddi düşüşler gözlenmiştir. Son dönemlerde uygulanan YDS sınavlarındaki soru zorluğu genel olarak soruların ve seçeneklerin oldukça uzun olması ve fazlaca akademik düzey kelime içermesinden kaynaklanmaktadır.

YDS (Yabancı Dil Sınavı), kamuda uzman kadrolarda görev almak isteyenler için bir ön şarttır. Akademik alanda kariyer hedefleyenler için de YDS geçerlidir, ancak sınav oldukça zor olduğundan çoğu kimse YÖKDİL sınavını tercih etmektedir. Çünkü YÖKDİL hem üç ayrı dalda uygulanmakta, hem de soru zorluğu açısından YDS'ye nazaran daha kolay kalmaktadır. Kamusal alanda YDS sınavından 70 barajını geçemeyenler kalifiye olmak adına listeye bile dahil olamamaktadırlar. Ayrıca TSK Genel Dil Sınavı'nın yerine adaylardan YDS sınavına girmeleri istenmektedir. Bunların dışında, özel sektörde dile dayalı uzmanlık, kadro ve yurt dışı görevlerinin bazılarındaki personel seçiminde de genellikle yine YDS puanı belirleyici rol oynamaktadır. Bu durumda, mesleğinde yükselmek ve daha iyi mevkilere gelmek için, İngilizce kapıyı açan anahtar haline gelmiştir. Ancak bu kapıyı açmak için çıtanın gittikçe yükseldiği rekabet ortamında olabildiğince yüksek bir puan almak gerekmektedir. Ancak güncel YDS sınavı, uzun soluklu, disiplinli, sabır ve özveri gerektiren bir çalışmayı kaçınılmaz kılmaktadır. Bu nedenle, sınava hazırlanmak için artık eski yöntemlerden kurtulmak ve yeni sisteme uyum sağlamış çalışma tekniklerini benimsemek gerekmektedir. Yayın piyasasında, günümüzde bile eski KPDS ve ÜDS sorularını içeren kitaplar sanki güncelmiş gibi kapak değiştirirek adaylara sunulmaktadır. Şu asla unutulmamalıdır ki, eski format KPDS ya da ÜDS tarzı sorularla sınava hazırlanmak sizi kesinlikle hedefe götüremez. Kanıksanmış şifre, taktik, ipucu gibi pazarlama hilelerine artık yer yoktur. Hedefe ulaşabilmeniz için size akademik İngilizce'yi öğreten ve sınava gerçek anlamda hazırlayan kurum, hoca ve kaynaklara yönelmelisiniz.

Önceki yıllarda sınavlara hazırlanan adaylara sorularla ilgili çeşitli şifre ve teknikler öğretilerek, böylece İngilizce seviyesi düşük olan adayların bile, o dili çok iyi bilmeden oldukça iyi puanlar almaları sağlanmıştır. Doğaldır ki, bu da haksız bir rekabet ortamını ortaya çıkarmış, kursa gidemeyip kendi çalışan adayların bu haksız rekabet karşısında mağdur olmaları söz konusu olmuştur. Ancak artık şifre ve parola dönemi kapanmış, gerçek bilginin ölçüldüğü dönem başlamıştır.

Hangi sınav olursa olsun, gerçek başarının temelinde, işin hilelerini ve kısa yollarını öğrenmek değil, çok çalışmak, emek ve zaman harcamak, başarıya giden yolda yapılması gereken doğruları yapmak yatmaktadır. Haklı başarıyı sağlamak için o dilin gramerini iyi özümsemek, olabildiğince çok sözcük bilgisine sahip olmak, çok ve çeşitli metinleri okumak ve elbette ki çok fazla sayıda soru çözmek gereklidir. Bir dili iyi öğrenmek çok büyük sabır ve üstün gayret ve daha da önemlisi süreklilik gerektirir. Bu nedenle “Üç-dört ay kursa giderim, bu iş biter” klişelerine asla aldanmayın. Bir dili iyi derecede öğrenebilmenin temelinde, o dili yaşamınızın bir parçası haline getirmeniz ve o dili bir bakıma benimsemeniz ve iyi bir şekilde özümsemeniz yatmaktadır.

YDS Vocabulary & Grammar Soru Bankası kitabı, değişen ve yenilenen sınav formatına uygun olarak düzenli olarak güncellenmektedir. Son sınavlara göre güncellenmiş bu yeni baskı, sözcük ve dilbilgisi alanlarında 2500 soruyu, YDS ve YÖKDİL sınavlarındaki soru tiplerine göre gruplanmış olarak sunmaktadır. Böylece sınava hazırlanırken, ihtiyaç duyduğunuz ve eksik olduğunuzu hissettiğiniz soru tiplerini bölümlenmiş olarak bu kitapta bulabileceksiniz. Hepsinden önemlisi, konu bazlı test çözmeye başlamadan önce, o konuyla ilgili önemli ipuçlarını ve özetli konu anlatımını bir bakışta görebilecek şekilde test sorularından önce inceleyebilecek ve çalışabileceksiniz. Bunlara ek olarak, çalışırken ve soru çözerken size yardımcı olacak önemli özet bilgileri de kitabın sonundaki ekler bölümünde bulabileceksiniz.

Sınava giden yoldaki çalışmalarınızın verimli olmasını ve kariyer yolunda varmak istediğiniz hedeflerinize en kısa zamanda ulaşabilmenizi dilerim.

Gürcan GÜNAY

 • Açıklama
  • Sınav sisteminde son birkaç yılda üst üste yapılan değişiklikler sonucunda TUS Yabancı Dil, ÜDS Sosyal Bilimler, ÜDS Fen Bilimleri, ÜDS Sağlık Bilimleri ve KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ÖSYM tarafından kaldırılmış ve önce bunların hepsinin yerini alacak YDS (Yabancı Dil Sınavı) Nisan 2013 tarihinden itibaren devreye sokulmuştur. Ayrıca KPSS sınavındaki yabancı dil bölümü de kaldırılmış ve KPSS Alan grubu sınavına girecek adaylardan son düzenlemeyle birlikte YDS sınavına girmeleri zorunlu tutulmuştur. Bu gelişmelere ek olarak, 2014 yılının Haziran ayında Tıp Fakültesi mezunları için yeni bir düzenleme daha son derece hızlı bir şekilde yapılmış ve 31 Ağustos 2014 tarihine Tıp Dil Sınavı planlanmış ve ilk olarak uygulanmıştır. Böylelikle bu sınav ile birlikte tıp mezunlarının YDS'ye girme zorunluluğu şimdilik ortadan kalkmıştır. Bütün bunlardan sonra, 2017 ylında daha önceleri ÜDS olarak uygulanan sınavların devamı niteliğinde YÖKDİL Sosyal / Sağlık / Fen Bilgisi sınavları uygulmaya konulmuştur. YDS genel bir sınav statüsüyle ülkemiz dahilinde kariyer ve akademik amaçlı olmak üzere TIPDİL ve YÖKDİL sınavlarının yerine de geçmektedir. Ancak YÖKDİL sadece akademik alanda geçerli bir sınavdır. TIPDİL ise TUS, DUS ve YDUS alanlarında uzmanlık eğitimi almak isteyen adayların girmesi gereken bir sınavdır.

   Ancak sistemde yapılan tüm bu beklenmedik ve hızlı gelişmelerin, yakın bir gelecekte daha neleri karşımıza çıkaracağını kestirmek de ayrıca zordur. Bu durumda yapılması gereken en güzel şey, her zaman için kendimizi her türlü gelişmeye karşı hazır bulundurmak ve bunun için de yabancı dil seviyemizi sürekli ve düzenli bir şekilde her gün daha da yukarılara çıkarmaktır.

   ÖSYM'nin 2011 yılından itibaren yaptığı bir diğer değişiklik ise, öncelikle KPDS sınavında soru sayısını 100'den 80'e çekmek olmuş, bununla birlikte soruların zorluk dereceleri de oldukça artmıştır. Sınavın zorlaşmasıyla birlikte sınava giren adayların puanlarında eski sınavlara göre ciddi düşüşler gözlenmiştir. Son dönemlerde uygulanan YDS sınavlarındaki soru zorluğu genel olarak soruların ve seçeneklerin oldukça uzun olması ve fazlaca akademik düzey kelime içermesinden kaynaklanmaktadır.

   YDS (Yabancı Dil Sınavı), kamuda uzman kadrolarda görev almak isteyenler için bir ön şarttır. Akademik alanda kariyer hedefleyenler için de YDS geçerlidir, ancak sınav oldukça zor olduğundan çoğu kimse YÖKDİL sınavını tercih etmektedir. Çünkü YÖKDİL hem üç ayrı dalda uygulanmakta, hem de soru zorluğu açısından YDS'ye nazaran daha kolay kalmaktadır. Kamusal alanda YDS sınavından 70 barajını geçemeyenler kalifiye olmak adına listeye bile dahil olamamaktadırlar. Ayrıca TSK Genel Dil Sınavı'nın yerine adaylardan YDS sınavına girmeleri istenmektedir. Bunların dışında, özel sektörde dile dayalı uzmanlık, kadro ve yurt dışı görevlerinin bazılarındaki personel seçiminde de genellikle yine YDS puanı belirleyici rol oynamaktadır. Bu durumda, mesleğinde yükselmek ve daha iyi mevkilere gelmek için, İngilizce kapıyı açan anahtar haline gelmiştir. Ancak bu kapıyı açmak için çıtanın gittikçe yükseldiği rekabet ortamında olabildiğince yüksek bir puan almak gerekmektedir. Ancak güncel YDS sınavı, uzun soluklu, disiplinli, sabır ve özveri gerektiren bir çalışmayı kaçınılmaz kılmaktadır. Bu nedenle, sınava hazırlanmak için artık eski yöntemlerden kurtulmak ve yeni sisteme uyum sağlamış çalışma tekniklerini benimsemek gerekmektedir. Yayın piyasasında, günümüzde bile eski KPDS ve ÜDS sorularını içeren kitaplar sanki güncelmiş gibi kapak değiştirirek adaylara sunulmaktadır. Şu asla unutulmamalıdır ki, eski format KPDS ya da ÜDS tarzı sorularla sınava hazırlanmak sizi kesinlikle hedefe götüremez. Kanıksanmış şifre, taktik, ipucu gibi pazarlama hilelerine artık yer yoktur. Hedefe ulaşabilmeniz için size akademik İngilizce'yi öğreten ve sınava gerçek anlamda hazırlayan kurum, hoca ve kaynaklara yönelmelisiniz.

   Önceki yıllarda sınavlara hazırlanan adaylara sorularla ilgili çeşitli şifre ve teknikler öğretilerek, böylece İngilizce seviyesi düşük olan adayların bile, o dili çok iyi bilmeden oldukça iyi puanlar almaları sağlanmıştır. Doğaldır ki, bu da haksız bir rekabet ortamını ortaya çıkarmış, kursa gidemeyip kendi çalışan adayların bu haksız rekabet karşısında mağdur olmaları söz konusu olmuştur. Ancak artık şifre ve parola dönemi kapanmış, gerçek bilginin ölçüldüğü dönem başlamıştır.

   Hangi sınav olursa olsun, gerçek başarının temelinde, işin hilelerini ve kısa yollarını öğrenmek değil, çok çalışmak, emek ve zaman harcamak, başarıya giden yolda yapılması gereken doğruları yapmak yatmaktadır. Haklı başarıyı sağlamak için o dilin gramerini iyi özümsemek, olabildiğince çok sözcük bilgisine sahip olmak, çok ve çeşitli metinleri okumak ve elbette ki çok fazla sayıda soru çözmek gereklidir. Bir dili iyi öğrenmek çok büyük sabır ve üstün gayret ve daha da önemlisi süreklilik gerektirir. Bu nedenle “Üç-dört ay kursa giderim, bu iş biter” klişelerine asla aldanmayın. Bir dili iyi derecede öğrenebilmenin temelinde, o dili yaşamınızın bir parçası haline getirmeniz ve o dili bir bakıma benimsemeniz ve iyi bir şekilde özümsemeniz yatmaktadır.

   YDS Vocabulary & Grammar Soru Bankası kitabı, değişen ve yenilenen sınav formatına uygun olarak düzenli olarak güncellenmektedir. Son sınavlara göre güncellenmiş bu yeni baskı, sözcük ve dilbilgisi alanlarında 2500 soruyu, YDS ve YÖKDİL sınavlarındaki soru tiplerine göre gruplanmış olarak sunmaktadır. Böylece sınava hazırlanırken, ihtiyaç duyduğunuz ve eksik olduğunuzu hissettiğiniz soru tiplerini bölümlenmiş olarak bu kitapta bulabileceksiniz. Hepsinden önemlisi, konu bazlı test çözmeye başlamadan önce, o konuyla ilgili önemli ipuçlarını ve özetli konu anlatımını bir bakışta görebilecek şekilde test sorularından önce inceleyebilecek ve çalışabileceksiniz. Bunlara ek olarak, çalışırken ve soru çözerken size yardımcı olacak önemli özet bilgileri de kitabın sonundaki ekler bölümünde bulabileceksiniz.

   Sınava giden yoldaki çalışmalarınızın verimli olmasını ve kariyer yolunda varmak istediğiniz hedeflerinize en kısa zamanda ulaşabilmenizi dilerim.

   Gürcan GÜNAY

   Stok Kodu
   :
   9786057868237
   Boyut
   :
   19x27 cm
   Sayfa Sayısı
   :
   512
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
 • Taksit Seçenekleri
  • Bonus Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   39,90   
   39,90   
   2
   19,95   
   39,90   
   3
   13,30   
   39,90   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   39,90   
   39,90   
   2
   -   
   -   
   3
   -   
   -   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat