Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%20
Örgütsel Davranış %20 indirimli Hakan Vahit ERKUTLU Örgütsel Davranış %20 indirimli Hakan Vahit ERKUTLU Örgütsel Davranış %20 indirimli Hakan Vahit ERKUTLU

Örgütsel Davranış

Hakan Vahit ERKUTLU Akademisyen Kitabevi
Yayınevinin tüm kitapları %20 indirimli
Liste Fiyatı : 250,00TL
İndirimli Fiyat : 200,00TL
%20 indirimli
Stokta yok
9786052396520
377250
Örgütsel Davranış
Örgütsel Davranış
200.00
Örgütsel davranış, örgüt içeresindeki çalışanların davranışlarını anlamaya, geleceğe dönük tahminler yapmaya ve davranışlarını kontrol etmeye ilişkin bir disiplindir. Örgütsel davranış, birey davranışlarını, içinde yaşadığı çalışma ortamında incelemekte ve bir ölçüde de bireyin örgütten ne şekilde etkilenerek davranış değiştirdiğini araştırmaktadır. İş yaşamının birey ve kişiliği üzerinde etkili olduğu gerçeği gerek kuramsal çalışmalarla gerekse konuyla doğrudan bağlantılı olmayan bazı ikili ilişkileri inceleyerek ortaya çıkarılmış bulunmaktadır. Çalışma yaşamı boyunca edinilen deneyimler, bireyin değer, tutum ve davranışlarında belirleyici bir rol oynayabilmekte, kişiliğini etkileyebilmekte, diğer yandan bireyin kişiliği, örgütsel davranışı şekillendirebilmektedir.Genel anlamıyla örgütsel davranışı şöyle tanımlayabiliriz; bireyin örgüt içinde çalışırken gösterdiği davranışları, algıları, değerleri, öğrenme kapasitesini belirlemek için psikoloji, sosyoloji ve kültürel antropoloji gibi disiplinlerden yararlanan; insan davranışlarını, tutumlarını ve performansını örgütsel bazda inceleyen; dış çevrenin örgüte ve onun insan kaynağına, amaçlarına, misyonuna ve stratejisine etkisini araştıran bir disiplindir.Örgütsel davranışın amacı, çalışan insanların davranışlarını anlamak, geleceğe yönelik tahminler yapmak ve çalışanların davranışlarını kontrol etmek, böylelikle çalışan verimliliğini ve örgütsel etkinliği arttırmaktır.Elinizdeki örgütsel davranış kitabı işletme ile ilgili tüm alanlarda, her kademede ve sektörde çalıştırılmak üzere eğitim gören öğrencilere faydalı olması beklenen bir kaynak niteliğindedir. Bu kitapta özellikle örgütsel davranış alanına yön veren, uluslararası çalışmalardan hareket edilmiş ve bu alanlardaki güncel konulara yer verilmiştir. Kitapta son yıllarda üzerinde önemle durulan konular güncellenerek ele alınmıştır. Bu bağlamda Örgütsel Davranışa Giriş ve Yöntem, Örgüt içinde Birey ve Kişilik, Algı ve Tutumlar, Örgüt Kültürü, Güdüleme, Liderlik, Örgütlerde Çatışma, Örgütsel Stres ve Yönetimi, Örgütlerde Güç ve Politika ve Örgüt Geliştirme konuları kitapta yer alan konular arasındadır.Kitabın tamamlanmasında öğrenci ve meslektaş gibi pek çok kişinin doğrudan veya dolaylı katkıları olmuştur. Bunların hepsine teşekkür borçluyum. Ayrıca benim bu konularda yetişmemi sağlayan ve yol gösteren, bana olanak veren, beni eleştiren ve yol gösteren, konuları benimle tartışan değerli hocalarım Prof. Dr. Öznur Yüksel, Prof. Dr. İnci Erdem Artan, Prof. Dr. Azmi Yalçın, Prof. Dr. Mehmet Yusuf Yahyagil ve Prof. Dr. Mehmet Tomanbay'a saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Diğer taraftan, göstermiş oldukları hoşgörü ve destek için aileme ve varlığı ile beni motive eden oğlum Arda Cem'e ne kadar teşekkür etsem azdır.
 • Açıklama
  • Örgütsel davranış, örgüt içeresindeki çalışanların davranışlarını anlamaya, geleceğe dönük tahminler yapmaya ve davranışlarını kontrol etmeye ilişkin bir disiplindir. Örgütsel davranış, birey davranışlarını, içinde yaşadığı çalışma ortamında incelemekte ve bir ölçüde de bireyin örgütten ne şekilde etkilenerek davranış değiştirdiğini araştırmaktadır. İş yaşamının birey ve kişiliği üzerinde etkili olduğu gerçeği gerek kuramsal çalışmalarla gerekse konuyla doğrudan bağlantılı olmayan bazı ikili ilişkileri inceleyerek ortaya çıkarılmış bulunmaktadır. Çalışma yaşamı boyunca edinilen deneyimler, bireyin değer, tutum ve davranışlarında belirleyici bir rol oynayabilmekte, kişiliğini etkileyebilmekte, diğer yandan bireyin kişiliği, örgütsel davranışı şekillendirebilmektedir.Genel anlamıyla örgütsel davranışı şöyle tanımlayabiliriz; bireyin örgüt içinde çalışırken gösterdiği davranışları, algıları, değerleri, öğrenme kapasitesini belirlemek için psikoloji, sosyoloji ve kültürel antropoloji gibi disiplinlerden yararlanan; insan davranışlarını, tutumlarını ve performansını örgütsel bazda inceleyen; dış çevrenin örgüte ve onun insan kaynağına, amaçlarına, misyonuna ve stratejisine etkisini araştıran bir disiplindir.Örgütsel davranışın amacı, çalışan insanların davranışlarını anlamak, geleceğe yönelik tahminler yapmak ve çalışanların davranışlarını kontrol etmek, böylelikle çalışan verimliliğini ve örgütsel etkinliği arttırmaktır.Elinizdeki örgütsel davranış kitabı işletme ile ilgili tüm alanlarda, her kademede ve sektörde çalıştırılmak üzere eğitim gören öğrencilere faydalı olması beklenen bir kaynak niteliğindedir. Bu kitapta özellikle örgütsel davranış alanına yön veren, uluslararası çalışmalardan hareket edilmiş ve bu alanlardaki güncel konulara yer verilmiştir. Kitapta son yıllarda üzerinde önemle durulan konular güncellenerek ele alınmıştır. Bu bağlamda Örgütsel Davranışa Giriş ve Yöntem, Örgüt içinde Birey ve Kişilik, Algı ve Tutumlar, Örgüt Kültürü, Güdüleme, Liderlik, Örgütlerde Çatışma, Örgütsel Stres ve Yönetimi, Örgütlerde Güç ve Politika ve Örgüt Geliştirme konuları kitapta yer alan konular arasındadır.Kitabın tamamlanmasında öğrenci ve meslektaş gibi pek çok kişinin doğrudan veya dolaylı katkıları olmuştur. Bunların hepsine teşekkür borçluyum. Ayrıca benim bu konularda yetişmemi sağlayan ve yol gösteren, bana olanak veren, beni eleştiren ve yol gösteren, konuları benimle tartışan değerli hocalarım Prof. Dr. Öznur Yüksel, Prof. Dr. İnci Erdem Artan, Prof. Dr. Azmi Yalçın, Prof. Dr. Mehmet Yusuf Yahyagil ve Prof. Dr. Mehmet Tomanbay'a saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Diğer taraftan, göstermiş oldukları hoşgörü ve destek için aileme ve varlığı ile beni motive eden oğlum Arda Cem'e ne kadar teşekkür etsem azdır.
   Stok Kodu
   :
   9786052396520
   Boyut
   :
   160-240
   Sayfa Sayısı
   :
   288
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2018
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Taksit Seçenekleri
  • Bonus Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   200,00   
   200,00   
   2
   100,00   
   200,00   
   3
   66,67   
   200,00   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   200,00   
   200,00   
   2
   -   
   -   
   3
   -   
   -   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat